En İyi Kuperoz Kremleri

En İyi Kuperoz Kremleri

13 Nisan 2018

Kuperoz Rozasea hakkındaki makalelerde genellikle cildinize uygun bakım ürünleri kullanmanız gerektiği sizlere anlatılır. Ancak bu bakım ürünleri içeriğinde neler olmalı, kuperoz bitkisel tedavi için uygun ürünler nelerdir hepsini sizlere yazmak istedik. En İyi Kuperoz Kremleri yazımızda hem kızarıklık sorununuz için uygun seçenekler hem de bilgi içeren makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Kuperoz Rozasea Nedir?

Kuperoz karakteristik olarak yanaklarda ve burun çevresinde çokça belirgin kılcal damarlara sahip kişilerde yaygındır. Cilt genellikle hassastır, gözle görülebilen kızarıklıklar vardır ve kurumaya meyillidir.

 

Kuperozlu Cilt Neye İhtiyaç Duyar?

Kuperoz da yüzdeki kılcal damarlar genişleyerek belirginleşir. Bunu yok etmek için alkol, mineral yağlar ve silikon içermeyen, hassas, az yağlı ürünler kullanılmalı ve cilde yüksek seviyede nem verilmelidir.    

 

Kuperoza (Rozasea) Meyilli Ciltler için sizlere önerebileceğimiz En İyi Kuperoz Kremleri Bitkisel ürünlerimiz;

 

Logona Anti Kuperoz Gündüz ve Gece Kremi

Alkol ve Parfüm İçermez.

LOGONA MED yüz bakım serisi tüm bu ihtiyaçları karşılayarak kuperozlu-rahatsız cildin bakımı için gerekli olanları sağlar. MED serisindeki ürünler kırmızı alg (su yosunu) den elde edilen SILIDINE R içerir. Bu içerik ile damar çeperlerini güçlendirir ve esnekliğini arttırır.

Sonuç olarak yüzdeki kızarıklıklar yatıştırılır ve cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler.

Damar çeperlerini güçlendirir ve esnekliğini arttırır. 

Organik badem yağı ve organik kayısı çekirdeği yağıyla birlikte kırmızı deniz yosunundan elde edilen Silidine içeren özel bir formüle sahiptir. 

Yüzdeki kızarıklıkları kalıcı bir şekilde yatıştırır ve hücrelerin yenilenmesini destekler.

DRH – Deutsche Rosazea Hilfe e.V. (Alman Rosacea Yardım Kuruluşu) tarafından desteklenmiş ve üye kuruluşlar tarafından test edilip ve onaylanmıştır.

Uygulama

Sabah ve akşam temizlenmiş yüze nazikçe masaj yaparak uygulayın.

Cildin daha fazla nem ihtiyacı var ise ilave olarak Logona Kuperoz Serumu kullanın.

Öneri:

Uygulama öncesi yüz temizliği için Logona Pure/Free serisi temizleme sütü veya kuperoza meyilli ciltler için etkili bir temizleme sütü ve Logona alkol içermeyen canlandırıcı yüz toniği öneririz. 

Logona Anti Kuperoz Nemlendirici Serum

Organik badem yağı ve organik kayısı çekirdeği yağıyla birlikte kırmızı deniz yosunundan elde edilen Silidine içeren özel formülü ile kuperoza meyilli ciltlere ilave nem sağlar.

Damar çeperlerini güçlendirmeye ve esnekliğini arttırmaya yardımcı olur.  Yüzdeki kızarıklıkları yatıştırmaya yardımcıdır.

 

DRH – Deutsche Rosazea Hilfe e.V. (Alman Rosacea Yardım Kuruluşu) tarafından desteklenmiş ve üye kuruluşlar tarafından test edilip ve onaylanmıştır.

 

Uygulama

 

Sabah ve akşam temizlenmiş yüze nazikçe masaj yaparak uygulayın.

Tek başına veya Logona Anti Kuperoz Gündüz-Gece Kremi’nden sonra daha fazla nem vermek için kullanılabilir.

 

Öneri

 

Uygulama öncesi yüz temizliği için Logona Pure/Free serisi temizleme sütü veya kuperoza meyilli ciltler için etkili bir temizleme sütü ve Logona alkol içermeyen canlandırıcı yüz toniği öneririz. 

Organique Dermo Expert Anti Kuperoz Kremi

Kuperoz, telenjiektazi(kılcal damar genişlemesi) ve hiperpigmentasyon oluşumundan muzdarip hassas ciltlerin bakımında uzman hafif, krem-jel yoğunluğunda bir dermokozmetik üründür. Lipozom yapısı içinde hapsedilerek yavaş yavaş serbest bırakılan ve etkin antibakteriyel özellikleriyle tanımlanan Azelaik asit, iltihaplı akne çeşitlerinden papül ve püstül oluşumunu azaltır, derinin üst tabakasının yenilenmesinde rol oynar ve iltihaplanma sonrası hiperpigmentasyonu hafifletmeye yardımcı olur. Hint darısının aktif, doğal özü olan Darkout™ güçlü bir depigmentasyon özelliği gösterir, kolajen sentezini artırır, cildinizi erken yaşlanmaya karşı korumaya yardımcı olur. Ölmez çiçek yağı kılcal damarları daraltmada etkin bir rol oynar, cildinizin yağ ihtiyacını karşılar. Allantoin ve pentanolle birleştirilmiş formülü sayesinde, hiperpigmentasyonu ve tahrişleri en aza indirir. Düşük ve yüksek moleküler hyaluronik asit size ideal nemlendirmeyi sağlar, cildinizin üst ve alt katmanlarının ideal bir şekilde nemlendirilmesini ve yenilenmesini sağlar. Kremin makyaj altına kullanımı da önerilir. Hafif yoğunluğu sayesinde hemen emilir ve size kullanım rahatlığı sağlar.

 

Organique Beyaz Kaolin Kil Maskesi Hassas Ve Kuperozlu Ciltler

Kaolin doğal bir kildir. Çok hafif ve ipeksi bir yapıdadır. Cildi nazikçe, kirlerden arındırır kaybettiği veya ihtiyaç duyduğu mineralleri yeniden kazandırır, pürüzsüzlük ve esneklik verir. Sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Özellikle kuru, hassas, olgun ve çabuk tahriş olabilecek ciltlerin bakımında tavsiye edilir.

Uygulama:

Killerin Peeling olarak kullanımı:

1 Tatlı kaşığı kil

1 Tatlı kaşığı Cadı Fındığı(Witch Hazel)Toniği

1,5 Tatlı kaşığı  Argan,üzüm çekirdeği veya macademia yağı

Öncelikle kile yağı ilave edin biraz karıştırdıktan sonra toniği ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışımı Cildinize hafifçe masaj yaparak birkaç dakika uygulayın ve ılık su yıkayarak cildinizi temizleyin. Peelingten sonra cildinize Cadı Fındığı Toniği uygulayarak gözeneklerinin tekrar sıkılaşmasını sağlayın ve nemlendiricinizi uygulayın.

Peeling her cilt tipi için haftada bir kez tavsiye edilir.

Killerin Maske olarak kullanımı:

1 Tatlı kaşığı kil

2 Tatlı kaşığı Cadı Fındığı(Witch Hazel)Toniği

1-2 Damla  Argan,üzüm çekirdeği veya macademia yağı

Öncelikle kile toniği ekleyin ince ve yumuşak bir çamur elde edin ve birkaç damla yağı ilave edin. Yağ ilavesi maskenin çok çabuk kurumasını engelleyecektir. Maske karışımını önceden temizlenmiş cildinize parmaklarınız veya bir fırça yardımı ile uygulayın. Maske kurumaya başlayacaktır.10-20 dk sonra maskeyi ılık su yardımı ile yıkayarak cildinizden temizleyin. Uygulama süresi cilt tipine bağlı olarak değişecektir. Çok hassas ve kuru ciltler maskeyi daha kısa süre yağlı ve akneli ciltler daha uzun süre bekletebilir. Maske uygulamasından sonra cildinize Cadı Fındığı Toniği uygulayarak gözeneklerinin tekrar sıkılaşmasını sağlayın ve nemlendiricinizi uygulayın.

Kuperozlu ciltlere özel krem çeşitlerini Ayışığı Organik sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.

Bizlere sormak istediğiniz tüm sorularınızı sevda@ayisigiorganik.com mailimizden sorabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.