Kategori Menüsü
Marka Listesi
Grünn

Grünn Organik Pekmezli Fındık Kreması 250 Gr

Fiyat
:
12,90 TL
Havale ile
:
12,51 TL
386.86 Parapuan
:
386.86
- , çok lezzetli
4/ 5
- , çok lezzetli
4/ 5
4 Tavsiye Et Yorum Ekle Fiyat Alarmı Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Grünn Organik Pekmezli Fındık Kreması 250 Gr.


  Ürün Organik Tarım Sertifikası'na sahiptir.

   Organik pekmezli fındık kreması

   

  Tüketicilerin daha sağlıklı ve doğal ürün talebi göz önüne alınarak,ülkemizde tek başına veya tahinle beraber tüketilen pekmeze yeni bir kullanım alanı oluşturmak için yapılan Ar-Ge çalışmalarında organik üzüm pekmezi ile organik fındık karıştırılarak yeni bir ürün geliştirilmiştir.


  Organik pekmezli fındık kremasında dışarıdan şeker ilavesi yapılmamıştır; ürün içerisinde şeker pekmezden gelen meyve şekerleri;glukoz ve fruktozdur. Organik üzüm pekmezi, içermiş olduğu 80'e yakın Karbonhidratın tümünün, glukoz ve fruktoz (monosakkarit) halinde olması sebebiyle sindirim sisteminde parçalanmaya gerek kalmadan doğrudan kana geçmekte ve metabolizmada anında enerjiye dönüşmektedir. Bu sebeple bebeklerin, çocukların, sporcuların ve acil enerji gereksimi olanların beslenmesinde önemli rol oynar.

   

  Organik üzüm pekmezinde bulunan demir insan vücudunun kolayca kullanabildiği +2 değerlikli demirdir. Bu özelliği sebebiyle bebekler, hamile ve emzikli anneler bulunmaz demir kaynağıdır. Bebeklik dönemi,beyin gelişiminin en önemli dönemi olup bu dönemde beynin enerjiye ihtiyacı çok fazladır. İçerdiği B1 ve B2 vitaminleri ve çeşitli mineraller ile bedensel gelişime deri ve saç beslenmesinde katkıda bulunur.

   

  İltahaplı ve ateşli hastalıklarda vücut direncini arttırır. Ayrıca, madensel tuz eksikliğinde böbrek ve karaciğer hastalıklarında yararları tıpça tespit edilmiştir. İki yemek kaşığı pekmez (20gr) yaklaşık 2mg demir 80mg kalsiyum ve 58 kcal enerji içermektedir. Ayrıca Vücuttaki kanı arttırır, enerji verir, iştah açar, hamilelikte ve bebek gelişiminde çok faydalıdır. Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir. Damar sertliğine iyi gelir. Kan dolaşımını rahatlatır. Ürünün mineral içeriği fındık kremaları ile, karşılaştırıldığında ürünün kalsiyum, magnezyum, demir ve bakır açısından daha zengin görülmektedir. Pekmez, yüksek şeker içeriği nedeniyle iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Ayrıca, mineralleri yoğun olarak içermektedir. Enerji kaynağı olan pekmezli fındık kreması:özellikle çocuklar, gençler, hamile kadınlar, sporcular ve dışarıda çalışanlar için önerilir.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.